Všetky tie ženské - ôsmačik

Autor: Tomáš Chudják | 18.8.2011 o 10:49 | Karma článku: 6,61 | Prečítané:  1583x

Ako malý ôsmačik na základnej škole, som bol tak zamilovaný do svojej spolužiačky, ako to len zamilovaní vedia. Nakoniec prišiel deň, keď som si uvedomil, že viac nemôžem čakať. Je načase stať sa chlapom a spraviť chlapskú vec.

Za jediné ušetrené peniaze som kúpil krásnu zlatú retiazku v peknej žltej krabičke. V ten deň - piatok, som ju ukryl do tašky a vydal sa na cestu do školy. Čakalo ma dlhých 6 hodín vyučovania, počas ktorých sa ozývali motivačné hlasy mojich spolužiakov, rady a tipy na holky, gestá a inštrukcie.

Ako sa deň blížil ku koncu vyučovania, čelo mi zalieval pot a poza môj chrbát sa ozývali hlasy "Do toho!... Urob to konečne.. Mám to spraviť za teba?" Pohár trpezlivosti pretiekol, je čas.

V triede nás bolo v tom čase okolo tucta a učiteľka. Pomaly sa otočím k mojej tajnej láske, položím žltú krabičku s retiazkou na jej stôl a nahlas prehovorím.

"XYZ, nechcela by si so mnou chodiť?" Bledý ako stena, ona bledá ako stena, ostatní červení ako repa.

"Ďakujem, ale nie." Vráti podanú retiazku späť na môj stôl.

Pozerám na ňu, ona na mňa, obaja na seba... "Môžeš si ju nechať" vrátim ju späť... "Ďakujem, ale zober si ju" odmietne. Takto to nenechám, kúpil som ju pre ňu, musí ju mať! Definitívne zavelím, nech si ju zoberie.

V triede je ticho. Dusná situácia, ktorú ešte teraz cítim. Otočim sa späť k lavici a hlavu ponáram hlboko, hlboko do topánok.

Uľavilo sa mi. Posadnutosť zo mňa rýchlo opadla a po víkende som sa postavil na nohy. Bola to prvá situácia, uvedomenie, že naše sny sa nepĺnia len podľa predstáv. Teraz sa nad tým pousmievam, či pri pozorovaní mojej malej sestry v rovnakom veku, alebo pri rozhovoroch s mojou (opäť) spolužiačkou. A pokiaľ viem, stále má tú retiazku doma odloženú ako spomienku.

Aj o tom sú... Všetky tie ženské :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bratislava stotísícové poradenstvo k parkovaniu skrýva pred verejnosťou

Pri vytváraní analýzy sa vyskytli problémy, o ktorých mali zamestnanci zakázané hovoriť.

DOMOV

Gabčíkovčania: S utečencami problém nebol, viac vystrájajú mladí Srbi

V priestoroch zariadenia pre utečencov v Gabčíkove je ubytovaných niekoľko stoviek Srbov.

DOMOV

Aj Bratislava má svoju Hlávkovú. Za kritiku parkovania referentku čakala šikana

Čím viac upozorňovala na chyby, tým viac problémov v práci mala.


Už ste čítali?