Prečo mi neprekáža, že vyhrá SMER?

Autor: Tomáš Chudják | 15.2.2012 o 19:40 | Karma článku: 16,07 | Prečítané:  2700x

Prieskumy sa predbiehajú v predvolebných štatistikách, média informujú o prepade pravice, Shulzovi tečie žlč zo Sulíka, Slota sa len tak prechádza svojim mestom a za horizontom sa črtá silueta pani Mojsejovej. Zbežný súhrn predvolebných noviniek v kocke. Čo ma upútalo najviac, sú aktuálne blogy "špiónov" z mítingov najsilnejšej opozičnej strany, ktorej vodca, sa už podľa jedného markizáckeho moderátora pasuje za premiéra. Pri čítaní sa mi až vynára v pamäti paralela s mítingami HZDS z rokov 90, kde aj na našom ihrisku nafúkali maskota bobra a medzi plebsom sa prechádzali ľudia z obrazoviek a parlamentných lavíc.

To ma zároveň ako mladého človeka zaráža, že po 20 rokoch od pádu komunizmu je stále až 40% občanov ochotných voliť socialistov a podobné typy individuí. Že im vyhovuje regulácia, byrokracia, príkazy, zákazy, výmenou za pár eur navyše k dôchodku, materskej a ktovie k akým ďalším populistickým sľubom. Volia tie postavy z "ľudu" s nádejou, že ich rozhodnutia a plánovanie nás povedie k úspechu a napredovaniu.

Ja im to prajem. A naozaj mi nebude prekážať, ak tieto najbližšie voľby vyhrá SMER. Pretože sa uvidí, ako dokáže vládnuť v tejto chaotickej dobe, na konci sveta 2012 :) . Som zvedavý ako odôvodnia neplnenie svojich sľubov, aké výhovorky použijú a akým smečom budú odrážať útoky na zlepenec, kapitalistov a hospodársku krízu.

Prajem to tým voličom, pretože ich rešpektujem, aj keď im dostatočne nerozumiem. Nemôžem očakávať slobodné a kritické (do vlastných radov) myslenie od troch generácií, ktoré žili v totalite, kde sa iba plnili plány a vyššie pozície dostávali ľudia za spoločenské kuverníctvo ako za svoju kvalitu. Kde platilo štátne slovo a slobodné bolo akurát kradnúť - lebo kto nekradol, ten okrádal svoju rodinu. Som týmto zmýšľaním doteraz obklopený a preto oporúčam tým, ktorým pri voličeskej hodnote 40% začína rozum pozastávať, zachovajte si slobodnú myseľ a chladnú hlavu. Generácia socialistov pominie a po nich prídu ľudia, ktorí sa možno budú viac spoliehať na seba, ako na nejaký štát.

Čítajte diela o slobode ducha a spoločnosti. Rozšírte si obzory knihami od Misesa, listami od Lorda Actona, sledujte portály ako menejstatu.sk a ním podobné. Ale zachovajte si chladnú myseľ a rovnako si nezabúdajte prelistovať aj na socialistické média, diela Marxa, či Lenina. Pretože slepo veriť jedným myšlienkam, bez konfrontácie s opačným prúdom, vám neprinesie čo najobjektívnejší názor. A čím sa potom budeme budúcnosti líšiť od súčasných ficovoličov?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

ONLINE: Cibulková proti svetovej jednotke bojuje, v treťom sete znižuje na 3:5

Slovenka stratila prvý set v pomere 6:7, druhý vyhrala 6:2.

KOMENTÁRE

Fico preháňal, aby sa stal nenahraditeľným

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.

DOMOV

Dopad mimozemského telesa mohol urýchliť zmenu klímy

Vedci objavili miniatúrnych svedkov dávnej katastrofy.


Už ste čítali?