European revolution - diskutujme

Autor: Tomáš Chudják | 27.6.2011 o 11:59 | Karma článku: 4,60 | Prečítané:  952x

V Európe je momentálne vo veľkej obľube medzi mladými ľudmi jednoducho protestovať na námestiach veľkých miest. Nejde o násilnosti, bitky, či hladovky, len sa jednoducho stretnúť s priateľmi, alebo otvoriť si jedno pivko a diskutovať o súčasnej, minulej alebo budúcej politike. Stretol som sa s tým v Gréckom meste Patras, kde sa to na platea Georgea organizuje už skoro tri týždne v kuse a každý večer je aj dobrovoľný sprievodný program.

Keďže po grécky ešte stále tak dobre nerozumiem, aby som mohol s nimi rozoberať politiku, prekvapilo ma, že aj na Slovensku sa niečo podobné zorganizovalo a ľudia sa môžu zapojiť. Pozrime sa na toto video:

 

European revolution 5.6.2011 - Bratislava, Slovakia (autor: TVjetotak)

Ja dúfam, že ho môžem bez problémov zverejniť a nemusím nikomu nič platiť. Navyše ľudia to točili pravdepodobne dobrovoľne a s radosťou

Názory mladých

Hneď na začiatku povie chlapík v bielom tričku jednu krásnu myšlienku, s ktorou maximálne súhlasím "aby tí ktorí sú tam hore nezachraňovali banky z peňazí nás všetkých". Podľa mňa to bolo aj jedno z najhorších opatrení počas krízy, ktorých sa vlády dopustili. Z našich daní (peňazí občanov v danej krajine), sa vytvorili záchranné injekcie pre choré podniky, ktoré ťahali ekonomiku ku dnu. Vyzerá to byť logické, však? Ale prečo ich radšej nenechali padnúť?

Ak máme jedno zhnité jablko v košíku plnom zdravých jabĺk, ostatné môže veľmi ľahko a rýchlo nakaziť. Racionálny človek jabliko vyberie a vyhodí, a neinvestuje drahé prostriedky do kúpy "postreku", ktorý zhnité jablko premení na zdravé (ak taký existuje)..

Namiesto investovania do zhnitých podnikov, sa musí investovať do tých zdravých. Keď sa zdravému podniku darí aj počas "krízy", investovaním do neho iba posilníme jeho situáciu, môžeme zamestnať viac ľudí, prípadne očakávať vyššie platy, etc..

Plánované hospodárstvo - Krásna myšlienka v utopickom svete, ktorá nefunguje a nikdy fungovať ani nebude. Štát je najhorší vlastník. Teraz obhájim podnikateľov, pretože človek ktorý buduje firmu od začiatku, má určite väčší záujem na tom aby sa zveľadovala, ako politik, ktorý je volený na 4 roky a má prístup k obrovským finančným zdrojom, ktoré mu nepatria (zatiaľ :D! )

Potom je zajímavé ako ľudia obdivujú plánované hospodárstvo, ale v druhom momente im vadí, že nerozhodujú v súčastnosti o svojom živote, rozhoduje o ňom niekto iný..

Lenže súhlasím s názorom, že nás ovládajú peniaze a kariéra:

Moja energia -> Moja práca -> Moje peniaze -> Moje statky = Tvoje uznanie

Ale nesúhlasim, že človek nemá voľbu niečo sám zmeniť, alebo dosiahnuť. A takisto si nemyslím, že by sa mal každý človek podieľať o rozhodovaní o veciach, ktorým nerozumie.

Každý je sám strojcom svojho šťastia. Keď ho spravia šťastným cash, tak musí makať.. Keď rodina, musí si ju nájsť.. Keď čokoľvek iné, musí to dosiahnuť sám, aby sa sám cítil so sebou spokojný..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Mária Terézia nechcela, aby sa Gemer vyľudnil. Pomohli čerešne

Nemajú nič, čo si nedopestujú. Život na lazoch je zložitý.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.


Už ste čítali?