Prečo mi neprekáža, že vyhrá SMER?

Autor: Tomáš Chudják | 15.2.2012 o 19:40 | Karma článku: 16,07 | Prečítané:  2716x

Prieskumy sa predbiehajú v predvolebných štatistikách, média informujú o prepade pravice, Shulzovi tečie žlč zo Sulíka, Slota sa len tak prechádza svojim mestom a za horizontom sa črtá silueta pani Mojsejovej. Zbežný súhrn predvolebných noviniek v kocke. Čo ma upútalo najviac, sú aktuálne blogy "špiónov" z mítingov najsilnejšej opozičnej strany, ktorej vodca, sa už podľa jedného markizáckeho moderátora pasuje za premiéra. Pri čítaní sa mi až vynára v pamäti paralela s mítingami HZDS z rokov 90, kde aj na našom ihrisku nafúkali maskota bobra a medzi plebsom sa prechádzali ľudia z obrazoviek a parlamentných lavíc.

To ma zároveň ako mladého človeka zaráža, že po 20 rokoch od pádu komunizmu je stále až 40% občanov ochotných voliť socialistov a podobné typy individuí. Že im vyhovuje regulácia, byrokracia, príkazy, zákazy, výmenou za pár eur navyše k dôchodku, materskej a ktovie k akým ďalším populistickým sľubom. Volia tie postavy z "ľudu" s nádejou, že ich rozhodnutia a plánovanie nás povedie k úspechu a napredovaniu.

Ja im to prajem. A naozaj mi nebude prekážať, ak tieto najbližšie voľby vyhrá SMER. Pretože sa uvidí, ako dokáže vládnuť v tejto chaotickej dobe, na konci sveta 2012 :) . Som zvedavý ako odôvodnia neplnenie svojich sľubov, aké výhovorky použijú a akým smečom budú odrážať útoky na zlepenec, kapitalistov a hospodársku krízu.

Prajem to tým voličom, pretože ich rešpektujem, aj keď im dostatočne nerozumiem. Nemôžem očakávať slobodné a kritické (do vlastných radov) myslenie od troch generácií, ktoré žili v totalite, kde sa iba plnili plány a vyššie pozície dostávali ľudia za spoločenské kuverníctvo ako za svoju kvalitu. Kde platilo štátne slovo a slobodné bolo akurát kradnúť - lebo kto nekradol, ten okrádal svoju rodinu. Som týmto zmýšľaním doteraz obklopený a preto oporúčam tým, ktorým pri voličeskej hodnote 40% začína rozum pozastávať, zachovajte si slobodnú myseľ a chladnú hlavu. Generácia socialistov pominie a po nich prídu ľudia, ktorí sa možno budú viac spoliehať na seba, ako na nejaký štát.

Čítajte diela o slobode ducha a spoločnosti. Rozšírte si obzory knihami od Misesa, listami od Lorda Actona, sledujte portály ako menejstatu.sk a ním podobné. Ale zachovajte si chladnú myseľ a rovnako si nezabúdajte prelistovať aj na socialistické média, diela Marxa, či Lenina. Pretože slepo veriť jedným myšlienkam, bez konfrontácie s opačným prúdom, vám neprinesie čo najobjektívnejší názor. A čím sa potom budeme budúcnosti líšiť od súčasných ficovoličov?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Prečo je nevyhnutná vojna Facebooku a Bruselu

Padol prvý výstrel v regulačnej vojne, ktorá bude určovať podobu Európy.

DOMOV

Únos, ktorý prispel k zrušeniu amnestií, prekonal očakávania

Od marca ho videlo vyše 275-tisíc divákov.


Už ste čítali?